Geocaching in Meise met Rondje Brixius

In 2017 kozen wij als geocaching nickname DWMEISE. DWMeise staat voor 3 generaties aan geocachers. Leon en Martine, hun dochters Cindy en Kathleen en de kleinzoontjes Yaro en Xiebe. En die allen, zoals de naam doet vermoeden, wonen in Meise. Nadat we zelf de afgelopen jaren al veel plezier hebben beleefd met geocaching, werd het hoog tijd om zelf een rondje te plaatsen.

Op ontdekking in de deelgemeentes van Meise

Met ons Rondje Brixius willen we graag wat minder gekende deelgemeentes van Meise tonen aan het brede publiek, namelijk Sint-Brixius-Rode en Eversem. Meise heeft nu eenmaal veel meer te bieden dan louter de Nationale Plantentuin. Het is een zeer landelijke gemeente met verschillende mooie vergezichten op onze hoofdstad.

Het rondje start aan de gemeentelijk basisschool van Sint-Brixius-Rode, deze is gelegen in een residentiële wijk. Van hieruit kom je vervolgens in het dorpshart van Sint-Brixius-Rode terecht. Dit bestaat hoofdzakelijk uit een klein kerkje, het plaatselijke ijssalon (waar volgens de logs al veel geocachers een verdiende rustpauze hebben genomen) en de woning van de bekendste inwoner van Meise. Wie dat is laten we aan jullie over om te ontdekken!

Vervolgens gaat de wandeling door verschillende veldbanen naar het volgende gehuchtje Limbos. Hier zijn nog enkele traditionele boerderijen aanwezig. In de zomer zijn hier voornamelijk maisvelden terug te vinden, maar in de winter zijn hier ook verschillende vergezichten. Zelfs het Atomium kan je op een zonnige dag zien blinken of je kan de Expohallen hier spotten! De wandeling brengt je ook langs een speciale boom, namelijk de mooiste boom van Meise 2024! Hierna brengt de tocht je terug naar het startpunt.

Een mooie wandeling met eenvoudige caches

Het doel van Rondje Brixius is voornamelijk om een mooie wandeling te maken van ongeveer 7 kilometer. Hierbij zal je onderweg 21 caches kunnen vinden, deze caches zijn allen eenvoudig verstopt waardoor je ze snel kan vinden. De geocaches zijn het eindresultaat van enkele fijne namiddagen knutselen door opa Leon en zijn kleinzoontjes. Starten kan bij de eerste cache van deze route: GCAVQMC.

We wensen jullie veel plezier met ons rondje! En de kans is vrij groot dat je ons onderweg ergens tegenkomt. En we broeden ondertussen al op nieuwe plannen. Rondje Brixius krijgt zeker nog een vervolg!

Geef een reactie

Deze website gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.